s Těhotné ženy a poporodní cvičení - FYZIO Vlašim

Těhotné ženy a poporodní cvičení

Těhotné ženy mívají problémy týkající se pánevního dna, bolesti hlavy, výhřezy meziobratlových plotének, skoliotické či kyfotické problémy. Naše cvičení a služby jsou vhodně pro těhotné ženy od ukončeného 3. měsíce těhotenství a pro ženy po ukončeném šestinedělí.

Samotné cvičení slouží jako prevence proti bolestem zad v průběhu celého těhotenství a po porodu. Naučíte se zde, jak správně aktivovat svaly pánevního dna během těhotenství a především, jak se svým pánevním dnem pracovat ihned po porodu. 

Umíme napravit i případnou diastázu (rozestup břišních svalů), pomůžeme Vám dostat své břišní svaly zpět do téměř původního stavu. Projdeme s Vámi postupné schéma cvičení pro plynulý průběh vašeho návratu do aktivního života po porodu, ukážeme Vám, jak správně pečovat o jizvu po císařském řezu, ale také Vás naučíme cvičit s miminkem i ve Vašem domácím prostředí, pokud bude Váš zdravotní stav po porodu optimální. 

Při samotném cvičení se vždy budeme věnovat posílení hlubokého stabilizačního systému, který pro Vás bude základem pro dlouhodobý efekt ze cvičení.